Futuracha Pro – interaktywna czcionka, która zmienia się, podczas tworzenia tekstu.

Futuracha Pro – interaktywna czcionka, która zmienia się, podczas tworzenia tekstu.


Futuracha Pro to eksperymentalna czcionka wprowadzona na rynek przez zespół greckich designerów Høly. Interaktywna czcionka zmienia się podczas pisania, każde zapisane słowo tym posiada unikalny kształt liter.

„Inteligentne” znaki czcionki automatycznie przystosowują się do wyglądu tworzonego tekstu. Tłumacząc najprościej – przykładowa litera „p” w słowie „pióro” będzie wyglądać zupełnie inaczej z słowie „kropla”.Futuracha Pro sprawia wrażenie, jakby składała się z ligatur, niemniej jednak jest to zwyczajny łaciński alfabet (ligatura to czcionka, której obraz zawiera co najmniej dwie połączone litery w postaci jednego wspólnego, nowego znaku, np. w połączeniu liter fi, gdy kropka z litery i jest jednocześnie końcem litery f).

Aktualnie dostępna jest płatna wersja Open Type, pozwalająca na wykorzystanie czcionki w projektach prywatnych i komercyjnych. Czy sądzisz, że „magiczna” czcionka sprawdziłaby się w Twoim projekcie graficznym? Wizytówka, zaproszenie, karta klienta lub folder reklamowy na pewno zaprezentują się świetnie z użyciem Futuracha Pro.